Uzm. Dr. Önder Ergin

            Fizik Tedavi Grup Koordinatörü

 

 

 

 

1977 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım.1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne girdim.Zorlu ama bir o kadar da zevkli tıp eğitimini tamamlayarak 2000 yılında mezun oldum. Vatani görevimi, Erzurum Asker Hastanesi Acil biriminde uzun dönem yedek subay olarak tamamladım. Daha sonra uzmanlık eğitimi serüveni başladı. İstanbul Tıp Fakültesi’nde bir yıl Anestezi ve Reanimasyon ihtisası yaptım.

                                                                                                                devamı için tıklayınız..

 

   

                Doç.Dr.Timur Ekiz

Fizik Tedavi Grup Dış Birimler Sorumlusu

 

1985 yılında Adana’da doğdum. Ortaokul ve lise eğitimini Kurttepe Anadolu Lisesi’nde (ALA03) aldım. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra (2009), fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlık eğitimini Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde tamamladım (2014). Ayrıca, Avrupa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon yeterlilik sertifikasını aldım (2014). Mecburi hizmetimi Elbistan Devlet Hastanesi’nde tamamladım. 2020 yılında Üniversiteler Arası Kurul tarafından Doçent ünvanı almaya hak kazandım. 2017 yılından beri Türkmenbaşı Tıp Merkezi’nde çalışmaktayım. Temel olarak nörolojik rehabilitasyon, kas iskelet sistemi ultrasonografisi ve bilimsel yayıncılık ile ilgileniyorum. Bu konularda birçok çalıştaylar, kurslar ve sempozyumlara katıldım. SCI/SCI-Exp indekslerinde 100’e yakın makalem olup, birçok dergide hakemlik sürecine katkıda bulundum. Yardımcı Editör: Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi, Sık Görülen Kas İskelet sistemi Patolojileri için Sonografik Atlas. Misafir Editör: Frontiers in Pharmacology Diagnostics (Basel). Genel Sekreter: Archives of Rheumatology (2014-2018). Üyelikler: TURK-MUS (Multidisipliner Ultrasonografi Derneği), TRASD (Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği)

 

      

          Nazmiye Barındık

             Yetkili Asistan

1988 yılında Adana'da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Adana'da tamamladım. Mersin Ünv. İşletme Yönetini'ni dereceyle bitirdim. Hayat Tıp Merkezinde 7 yıl yönetici asistanlık yaptım. 2017'den itibaren Türkmenbaşı Tıp Merkezi'nde görev yapmaktayım. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nün işleyiş ve organizasyonda mesai harcamaktayım. Güler yüz ve pozitif enerji ile insan ilişkilerini en üst düzeyde tutarak çözüm odaklı bir çalışma prensibini benimsamekteyim. 

 

             Koray Sevimli       

           Baş Fizyoterapist

14 aralık 1988 Malatya doğumluyum. 2014 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinin Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Üniversite eğitimlerim dışında knezyolojik bantlama, manuplasyon ve mobilizasyon teknikleri, klasik masaj eğitimlerine katıldım. 2014 -2015 yılında İstanbul medipol üniversitesi hastanesi, 2015-2016 yılında İstanbul TEM Hospital El Cerrahisi polikliniğinde, 2016-2017 yılında İstanbul Median Hastanesi ortopedi bölümünde 2017'den günümüze kadar da Türkmenbaşı Tıp Merkezinin fizik tedavi bölümünde görev yapmaktayım. Özellikle nörolojik, ortopedik rehabilitasyon ve el rehabilitasyon tedavisi gören hastalarla çalışmaktayım. Öncelikli hedefim doğru teşhis sonrası doğru rehabilitasyon teknikleriyle hastalarımı en yakın zamanda tedavi etmek ve normal yaşam standartlarına döndürmektir.

 

 

           Nurcan Korkmaz

         Kıdemli Fizyoterapist

1992 yılında Adana’da doğdum. 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldum. 2017’de Özel Kayaalp Özel Eğitim Merkezi’nde çalıştım.2017’den beri Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi’nde görev almaktayım.Katıldığım kurslar; Klinik Pilates Egzersizleri (Akıl Beden Bilgi Yönetimi, Klinik Pilates Egzersizleri Modül 1-2, Theraband,Top,Grup Yönetimi Eğitimi), Postüre Bütüncül Yaklaşım Kursu, International Cardiometabolic Syndrome Congress, Kinesiologic Elastic Tape,Klinik Bantlama Kursu, Cervikal ,Torakal,Lumbal Bölge Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu, Alt Ekstremite (diz,kalça,ayak bileği) Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu, Üst Ekstremite (omuz,dirsek,el bileği) Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu.İlgi alanlarım; egzersiz, sağlıklı yaşam, manuel terapi, kinezyolojik bantlama, nörofizyolojik yaklaşımlar, klinik pilates egzersizlerinin fonksiyonel durum ve yaşam kalitesine etkisi.

Misyonum, gelişen bilimin ışığında sürekli yenilenerek Fizyoterapi ve Rehabilitasyona ihtiyacı olan sağlıklı veya hasta kişilere yardımcı olabilmektir.

 

         Ezgi Sıla Doğan

  Fizyoterapist / Pilates Eğtm.

1993 Van doğumluyum. 2012-2016 yılları arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde okudum ve mezun oldum. Üniversite eğitimlerim dışında, Kinezyolojik Bantlama, Manuel Terapi, Doğum Koçluğu, Pilates Eğitmenliği kurslarına katıldım. Adana Kışla Başkent Hastanesi, Anakara TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi,Muğla Özel Yücelen Hastanesi, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde staj yaptım. 2016-2018 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, 2018-2019 yılları arasında pilates merkezinde görev yaptım. 2020 yılının ocak ayından itibaren Türkmenbaşı Tıp Merkezi'nde çalışmaktayım. Özellikle nörolojik, ortopedik rehabilitasyon tedavisi gören hastalarla çalışmaktayım. Öncelikli hedefim sürekli yenilenen tanı tedavi yöntemleriyle kendimi geliştirmek ve bu yöntemlere göre hasta yaklaşımımı yenilemektir. Pilates alanındaki deneyimimi tedavi yöntemleriyle birleştirerek özellikle ortopedik rehabilitasyon hastalarındaki iyileşme sürecini hızlandırmaktır.

          Çağla Apaka

          Fizyoterapist

 

1994 doğumluyum. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldum. Üniversite eğitimlerim dışında Manuplasyon ve Mabilizasyon Teknikleri, Klasik Masaj Eğitimi, Kinezyolojik Bantlama, Trigger Point Tedavisi, Manuel Terapi Eğitimlerine katıldım. 2014-2017 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Hastanesi (Staj), 2018-2020 tarihleri arasında Özel Altınkoza Hastanesinde görev yaptım. 2020’den günümüze kadar da Türkmenbaşı Tıp Merkezinde görev yapmaktayım. Özellikle pediatrik, nörolojik, ortopedik rehabilitasyon tedavisi gören hastalarla çalışmaktayım.  Öncelikli hedefim doğru teşhis sonrasında doğru teknik ve yöntemleri kullanarak, hastalarımın günlük yaşam ve fonksiyonlarını iyileştirerek en kısa sürede istedikleri yaşam standardına ve kalitesi ulaşmış, sağlıklı mutlu bireyler haline getirmektir. Bunları sağlayabilmek için kendimi devamlı yenilemeye, geliştirmeye ve farklı bakış açıları kazanmaya çalışmaktayım.

                Seray Ergin

             Kıdemli Tekniker 

 

1995 Adana doğumluyum. 2017 yılında Başkent Üniversitesinin Fizyoterapi bölümünden mezun oldum. 2014-2015 yılında Başkent Üniversitesi Hastanesi ( staj ), 2015-2016 yılında Fizica Tıp Merkezi (3 ay çalıştım ), 2017'den günümüze kadar da Türkmenbaşı Tıp Merkezinin fizik tedavi bölümünde görev yapmaktayım. Özellikle LDH, CDH, Omuz Adeziv Kapsüliti, Omuz Rotator Cuff Sendromu, KTS tedavisi gören hastalara elektro terapi uygulaması yapmaktayım. Öncelikli hedefim doğru teşhis sonrasında doğru teknik ve yöntemleri kullanarak hastalarımı tedavi edip, sağlıklı mutlu bireyler haline getirmek. En büyük etken ilgi, alaka ve empati yapmaktır. Bunu hastalarımla iyi bir iletişim kurarak sağlıyorum. Güvene, katılıma ve saygıya dayanan çalışma ortamı ve ekibimizle bunu sağlayabilmek adına sonuçlarımın iyi olması için çalışıyorum.

            Hasan Can Mutlu

                  Tekniker

 

1996 Adana Doğumluyum. 2014-2016 Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Fizyoterapi bölümünden mezun oldum. 2016 yılında Özel Algomed hastanesin de fizik tedavi teknikeri olarak göreve başladım. 2019 yılına kadar burada görevimin verdiği tüm sorumlukları yerine getirerek buradan ayrıldım. 2020 Haziran ayın da Türkmenbaşı Tıp Merkezinin fizik tedavi bölümün de göreve başlamış bulunmaktayım. Öncelikle amacım gelen hastalarımızın tedavisi sırasında moral ve motivasyonunu yüksek tutarak mental açıdan kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak daha sonra da verilen tedavileri hem manuel olarak hem de elektroterapi olarak en iyi şekilde uygulamaktır. Tedavi sonunda hastalarımızın hem sağlıklı bir birey hem de mental açıdan kendini iyi hissederek kurumumuzdan ayrılmasını sağlamak temel hedefimdir.

     

        Gülhan Gündüz

  Destek ve koordinasyon

 

1974 yılında Adana'da doğdum. İlk, orta öğrenimimi Adana'da tamamladım. Adana Borsa Lisesini bitirdim. Gıda sektöründe çalıştıktan sonra 3 yıldır Türkmenbaşı Tıp Merkezi'nde görev yapmaktayım. Klasik müzik ve outdoor aktivitelerden hoşlanırım. Ekip ruhu anlayışını benimsemekteyim. Hastalarımızın sağlık ve memnuniyetinin en üst düzeye ulaşması için elimden gelenin maksimumunu yapmayı amaç edinmekteyim.

               Ali İyielma

          Ulaştırma / Lojistik

1975 yılında Adana da doğdum. Öğrenim hayatımı Adana'da tamamladım. Daha önce İncirlik hava üssünde çeşitli mesleklerde yönetici olarak çalıştım. Yabancı dil olarak İngilizce diline hakimim. 3 seneden beri Türkmenbaşı Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Hasta odaklı, esnek bir çalışma modeli anlayışını benimsiyorum.