Uzm. Dr. Önder Ergin

            

 

 

 

 

1977 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım.1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne girdim.Zorlu ama bir o kadar da zevkli tıp eğitimini tamamlayarak 2000 yılında mezun oldum. Vatani görevimi, Erzurum Asker Hastanesi Acil biriminde uzun dönem yedek subay olarak tamamladım. Daha sonra uzmanlık eğitimi serüveni başladı. İstanbul Tıp Fakültesi’nde bir yıl Anestezi ve Reanimasyon ihtisası yaptım.

                                                                                                                devamı için tıklayınız..

 

   

                Doç.Dr.Timur Ekiz

 

 

1985 yılında Adana’da doğdum. Ortaokul ve lise eğitimini Kurttepe Anadolu Lisesi’nde (ALA03) aldım. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra (2009), fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlık eğitimini Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde tamamladım (2014). Ayrıca, Avrupa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon yeterlilik sertifikasını aldım (2014). Mecburi hizmetimi Elbistan Devlet Hastanesi’nde tamamladım. 2020 yılında Üniversiteler Arası Kurul tarafından Doçent ünvanı almaya hak kazandım. 2017 yılından beri Türkmenbaşı Tıp Merkezi’nde çalışmaktayım. Temel olarak nörolojik rehabilitasyon, kas iskelet sistemi ultrasonografisi ve bilimsel yayıncılık ile ilgileniyorum. Bu konularda birçok çalıştaylar, kurslar ve sempozyumlara katıldım. SCI/SCI-Exp indekslerinde 100’e yakın makalem olup, birçok dergide hakemlik sürecine katkıda bulundum. Yardımcı Editör: Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi, Sık Görülen Kas İskelet sistemi Patolojileri için Sonografik Atlas. Misafir Editör: Frontiers in Pharmacology Diagnostics (Basel). Genel Sekreter: Archives of Rheumatology (2014-2018). Üyelikler: TURK-MUS (Multidisipliner Ultrasonografi Derneği), TRASD (Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği)

 

      

          Nazmiye Barındık

             Yetkili Asistan

1988 yılında Adana'da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Adana'da tamamladım. Mersin Ünv. İşletme Yönetini'ni dereceyle bitirdim. Hayat Tıp Merkezinde 7 yıl yönetici asistanlık yaptım. 2017'den itibaren Türkmenbaşı Tıp Merkezi'nde görev yapmaktayım. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nün işleyiş ve organizasyonda mesai harcamaktayım. Güler yüz ve pozitif enerji ile insan ilişkilerini en üst düzeyde tutarak çözüm odaklı bir çalışma prensibini benimsamekteyim. 

 

             Koray Sevimli       

           Baş Fizyoterapist

14 aralık 1988 Malatya doğumluyum. 2014 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinin Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Üniversite eğitimlerim dışında knezyolojik bantlama, manuplasyon ve mobilizasyon teknikleri, klasik masaj eğitimlerine katıldım. 2014 -2015 yılında İstanbul medipol üniversitesi hastanesi, 2015-2016 yılında İstanbul TEM Hospital El Cerrahisi polikliniğinde, 2016-2017 yılında İstanbul Median Hastanesi ortopedi bölümünde 2017'den günümüze kadar da Türkmenbaşı Tıp Merkezinin fizik tedavi bölümünde görev yapmaktayım. Özellikle nörolojik, ortopedik rehabilitasyon ve el rehabilitasyon tedavisi gören hastalarla çalışmaktayım. Öncelikli hedefim doğru teşhis sonrası doğru rehabilitasyon teknikleriyle hastalarımı en yakın zamanda tedavi etmek ve normal yaşam standartlarına döndürmektir.

 

 

           Nurcan Korkmaz

         Kıdemli Fizyoterapist

1992 yılında Adana’da doğdum. 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldum. 2017’de Özel Kayaalp Özel Eğitim Merkezi’nde çalıştım.2017’den beri Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi’nde görev almaktayım.Katıldığım kurslar; Klinik Pilates Egzersizleri (Akıl Beden Bilgi Yönetimi, Klinik Pilates Egzersizleri Modül 1-2, Theraband,Top,Grup Yönetimi Eğitimi), Postüre Bütüncül Yaklaşım Kursu, International Cardiometabolic Syndrome Congress, Kinesiologic Elastic Tape,Klinik Bantlama Kursu, Cervikal ,Torakal,Lumbal Bölge Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu, Alt Ekstremite (diz,kalça,ayak bileği) Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu, Üst Ekstremite (omuz,dirsek,el bileği) Manipülasyon ve Mobilizasyon Kursu.İlgi alanlarım; egzersiz, sağlıklı yaşam, manuel terapi, kinezyolojik bantlama, nörofizyolojik yaklaşımlar, klinik pilates egzersizlerinin fonksiyonel durum ve yaşam kalitesine etkisi.

Misyonum, gelişen bilimin ışığında sürekli yenilenerek Fizyoterapi ve Rehabilitasyona ihtiyacı olan sağlıklı veya hasta kişilere yardımcı olabilmektir.

 

               Ali İyielma

          Ulaştırma / Lojistik

1975 yılında Adana da doğdum. Öğrenim hayatımı Adana'da tamamladım. Daha önce İncirlik hava üssünde çeşitli mesleklerde yönetici olarak çalıştım. Yabancı dil olarak İngilizce diline hakimim. 3 seneden beri Türkmenbaşı Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Hasta odaklı, esnek bir çalışma modeli anlayışını benimsiyorum.