Bizden Haberler

Doğru Yatış Şekli Ve Doğru Oturuş Şekli06.02.2022
Doğru Yatış Şekli Ve Doğru Oturuş Şekli

Doğru yatış şekli ve doğru oturuş şekli nasıl olmalı ? DOĞRU YATIŞ Yatış sırasında doğal omurga eğriliklerini korumaya özen gösterilmelidir Yatak sert kısımları baskı yapmayacak kadar yumuşak, omurgayı destekleyec kadar sert..

Devamı...
Ağrılarda Lazer Tedavisi30.12.2021
Ağrılarda Lazer Tedavisi

Yüksek yoğunluklu lazer (HIL TERAPİ) tedavisinde, güçlü lazer ışınları kullanılarak vücut yüzeyinde olduğu kadar derin dokularda da iyileştirici, ağrı kesici ve düzenleyici etki oluşturma hedeflenmektedir. Akut, yani yeni başlamış ağrı,travma yanında..

Devamı...
Adana Fizik Tedavi Doktoru02.09.2020
Adana Fizik Tedavi Doktoru

Adana fizik tedavi doktoru Önder Ergin, Postür Bozuklukları ile ilgili olarak Adana Güney Eğitim Vakfı dergisinde çıkan yazısında; ‘’İyi postür, minimum çaba ile vücutta maksimum yeterliliği sağlayan duruştur.Vücudun duruş ve dengesi iyi, eklemler üzerinde zorlanmanın az..

Devamı...
Dizde Sıvı Kaybı06.07.2020
Dizde Sıvı Kaybı

Diz eklemi gün boyunca aşırı baskı ve yüklenmeye maruz kalmakta.Eklamin zarar görmesini engellemek amacı ile kıkırdak, menisküs, bağlar ve diz içi sıvısı adeta bir keçe ve motor yağı gibi hareket ederek sürtünmeyi minimuma indirir.Bu yapılarda meydana gelen bozulmalar, diz..

Devamı...
Fibromiyaljide Ozon Tedavisi06.07.2020
Fibromiyaljide Ozon Tedavisi

Fibromiyalji yaygın şekilde görülen vücut ağrısı, yorgunluk, uyku problemleri, baş ağrısı, tutukluk, kol ve bacaklarda uyuşma gibi çeşitli belirtiler birlikte olabilir.Sebebi tam olarak bilinmeyen bir hastalık olan fibromiyaljinin, merkezi duyarlılaşma ya da sinir sistemindeki..

Devamı...
Omuz Tendon Yaralanmalarında PRP Tedavisi06.07.2020
Omuz Tendon Yaralanmalarında PRP Tedavisi

Omuz; kürek, köprücük, kol kemiği ile bunları saran eklem zarı, kas, tendon ve yumuşak dokular tarafından oluşturulan oldukça hareketli bir eklemdir.Zamanla bu yapılarda aşınma ve yıpranma oluşabilir.Özellikle kas ve tendonlardaki yapısal değişiklikler zamanla yırtılmalara ve..

Devamı...